Miłosne porady dla ciebie

Kategoria: Walentynki

Skąd się wzięły Walentynki

Skąd się wzięły Walentynki?

14 lutego obchodzony jest powszechnie jako Dzień Zakochanych. Skąd się jednak wzięło to święto i dlaczego obchodzone jest akurat w lutym, kiedy zima trwa w najlepsze? Czemu nie świętujemy Walentynek na przykład w maju, gdy obudzona... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Walentynki

Walentynki, czyli Dzień Zakochanych

Walentynki, czyli Święto Zakochanych, obchodzone są co roku 14 lutego. Nazwa tego pięknego święta pochodzi od Świętego Walentego, biskupa i męczennika chrześcijańskiego, uznawanego na Zachodzie (głównie USA, Francja, Wielka Brytania)... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Kartki walentynkowe ręcznie robione

Kartki walentynkowe ręcznie robione

Walentynki obchodzone są 14 lutego. W tym dniu istnieje zwyczaj wysyłania listu zawierającego miłosne wyznanie, które często pisane jest wierszem. Kartki Walentynkowe to nieodłączny element Dnia Zakochanych, więc również... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Jak spędzić Walentynki samotnie

Jak spędzić Walentynki samotnie?

Twoi znajomi narzekają z powodu konieczności kupowania prezentów dla swoich drugich połówek na Walentynki, a ty chciałabyś być w ich skórze. Jeśli tak właśnie czujesz się przed 14 lutego, ten artykuł jest dla ciebie. Walentynki... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Życzenia Walentynkowe

[Moje ulubione] Życzenia Walentynkowe

Dzisiaj chciałabym przedstawić zbiór moich ulubionych życzeń walentynkowych. Co prawda znajdziesz ich całkiem sporo w Internecie, ale pozytywnej inspiracji nigdy nie jest za wiele. Miłosne wierszyki na Walentynki – co warto wybrać... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Prezenty na Walentynki dla niego

Prezenty na Walentynki dla niego

Doskonały prezent na Walentynki dla mężczyzny jest przede wszystkim uzależniony od jego osobowości oraz indywidualnych zainteresowań. Drugie kryterium to staż, jaki macie jako para. Nie każdy podarek wypada wręczyć na początku... Czytaj całość »


Kategoria: Święta

Życzenia Noworoczne

Życzenia Noworoczne

Rok ma się już ku końcowi i wkrótce rozpoczniemy nowy okres w naszym życiu. Jak zawsze składamy sobie życzenia i planujemy noworoczne postanowienia. Aby kolejny rok był pomyślny, mam dla was zbiór pięknych życzeń, które możecie wykorzystać... Czytaj całość »


Kategoria: Święta

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia, zwane również przez wielu Gwiazdką, to chrześcijańska uroczystość mająca uczcić tajemnicę narodzin Jezusa Chrystusa. Boże Narodzenie obchodzone jest w kościołach zachodnich każdego roku w dniu 25 grudnia... Czytaj całość »


Kategoria: Święta

Życzenia na Boże Narodzenie

Życzenia na Boże Narodzenie

Życzenia na Boże Narodzenie to temat powracający każdego roku. Wbrew pozorom nie jest łatwo zdecydować, co napisać do ukochanej osoby. Mimo że w Internecie aż roi się od stron zawierających propozycje... Czytaj całość »


Kategoria: Samotność

Samotność cytaty

Samotność – cytaty

Henry David Thoreau: Życie miejskie: miliony ludzi, których dzieli wspólna samotność. Anna Dąbrowska (Tylko słowa): Wszędzie można samotnym być. Fryderyk Nietzsche: By żyć samotnie, trzeba być zwierzęciem lub Bogiem – powiada Arystoteles... Czytaj całość »


Kategoria: Święta

Prezenty na Boże Narodzenie

[Najlepsze] prezenty na Boże Narodzenie

Jedną z najpiękniejszych tradycji związanych z Bożym Narodzeniem jest obdarowywanie się nawzajem prezentami. Nie muszą to być wcale drogie rzeczy, ponieważ najważniejsza jest pamięć... Czytaj całość »


Kategoria: Święta

Stroiki na Boże Narodzenie

Stroiki na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas, który posiada swoją szczególną atmosferę. Bez wątpienia zawdzięczamy ten wyjątkowy nastrój otaczającym nas ludziom, ale również świątecznym dekoracjom, bez których trudno byłoby... Czytaj całość »