Samotność

O samotności oraz życiu singli napisano wiele książek i artykułów. Być może nie jestem w stanie przedstawić niczego nowego. Nie zmienia to faktu, że doświadczałem samotności przez wiele lat i mam w tej kwestii sporo doświadczenia. Spróbuję więc napisać dla ciebie kilka porad, które być może okażą się pomocne. Życie singla wcale nie musi być takie złe, choć nie ulega wątpliwości, że większość ludzi pragnie mieć kogoś bliskiego. To naturalne dążenie i nie ma sensu mu zaprzeczać.


Kategoria: Samotność

Kim jest singiel

Kim jest singiel?

Wśród moich przyjaciół oraz czytelników wiele razy spotkałem się z dyskusjami na temat tego, kim tak naprawdę jest singiel, a kogo do tej kategorii nie można zaliczyć. Czy życie w pojedynkę może być akceptowane przez społeczeństwo, jeśli powstało... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Jak spędzić Walentynki samotnie

Jak spędzić Walentynki samotnie?

Twoi znajomi narzekają z powodu konieczności kupowania prezentów dla swoich drugich połówek na Walentynki, a ty chciałabyś być w ich skórze. Jeśli tak właśnie czujesz się przed 14 lutego, ten artykuł jest dla ciebie. Walentynki... Czytaj całość »


Kategoria: Samotność

Samotność cytaty

Samotność – cytaty

Henry David Thoreau: Życie miejskie: miliony ludzi, których dzieli wspólna samotność. Anna Dąbrowska (Tylko słowa): Wszędzie można samotnym być. Fryderyk Nietzsche: By żyć samotnie, trzeba być zwierzęciem lub Bogiem – powiada Arystoteles... Czytaj całość »


Kategoria: Samotność

Dla samotnych

Dla samotnych - jeśli jesteś samotny, przeczytaj

Bycie singlem jest ciężkie. Kiedy od jakiegoś czasu człowiek żyje w taki sposób, coraz trudniej jest mu się wyzwolić z samotności. Czasami może poczuć się, jakby utknął w ciasnej klatce, z której nie ma wyjścia. Nie da się ukryć, że większość ludzi... Czytaj całość »


Kategoria: Samotność

Samotność

Samotność

Każdy człowiek pragnie bliskości innych ludzi. Chce być dla kogoś wyjątkowy. Nie zawsze jednak się to udaje. Pomimo usilnych starań część osób żyje na świecie samotnie. Czym jest samotność i jak ją pokonać? Odpowiedzi na te pytania... Czytaj całość »