Walentynki

Walentynki (ang. Valentine's Day) to coroczne święto zakochanych przypadające na dzień 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele Katolickim obchodzone jest również tego dnia.


Kategoria: Walentynki

Prezenty na Walentynki dla niej

Prezenty na Walentynki dla niej

Kwiaty i czekoladki na zawsze pozostaną walentynkowym standardem. Lecz czy w tym roku nie chciałbyś sprawić swojej kobiecie wyjątkowej niespodzianki? Każdy może skoczyć do kwiaciarni czy wybrać bombonierkę w... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Prezenty na Walentynki dla niego

Prezenty na Walentynki dla niego

Doskonały prezent na Walentynki dla mężczyzny jest przede wszystkim uzależniony od jego osobowości oraz indywidualnych zainteresowań. Drugie kryterium to staż, jaki macie jako para. Nie każdy podarek wypada wręczyć na początku... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Kartki walentynkowe ręcznie robione

Kartki walentynkowe ręcznie robione

Walentynki obchodzone są 14 lutego. W tym dniu istnieje zwyczaj wysyłania listu zawierającego miłosne wyznanie, które często pisane jest wierszem. Kartki Walentynkowe to nieodłączny element Dnia Zakochanych, więc również... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Jak spędzić Walentynki samotnie

Jak spędzić Walentynki samotnie?

Twoi znajomi narzekają z powodu konieczności kupowania prezentów dla swoich drugich połówek na Walentynki, a ty chciałabyś być w ich skórze. Jeśli tak właśnie czujesz się przed 14 lutego, ten artykuł jest dla ciebie. Walentynki... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Życzenia Walentynkowe

[Moje ulubione] Życzenia Walentynkowe

Dzisiaj chciałabym przedstawić zbiór moich ulubionych życzeń walentynkowych. Co prawda znajdziesz ich całkiem sporo w Internecie, ale pozytywnej inspiracji nigdy nie jest za wiele. Miłosne wierszyki na Walentynki – co warto wybrać... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Walentynki cytaty

Walentynki – cytaty

Nicholas Sparks: Pamiętam każdą wspólnie spędzoną chwilę. A w każdej było coś wspaniałego. Nie potrafię wybrać żadnej z nich i powiedzieć: ta znaczyła więcej niż pozostałe. William Edward Forster: Nauka miłości zaczyna się od pozostawienia... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Skąd się wzięły Walentynki

Skąd się wzięły Walentynki?

14 lutego obchodzony jest powszechnie jako Dzień Zakochanych. Skąd się jednak wzięło to święto i dlaczego obchodzone jest akurat w lutym, kiedy zima trwa w najlepsze? Czemu nie świętujemy Walentynek na przykład w maju, gdy obudzona... Czytaj całość »


Kategoria: Walentynki

Walentynki

Walentynki, czyli Dzień Zakochanych

Walentynki, czyli Święto Zakochanych, obchodzone są co roku 14 lutego. Nazwa tego pięknego święta pochodzi od Świętego Walentego, biskupa i męczennika chrześcijańskiego, uznawanego na Zachodzie (głównie USA, Francja, Wielka Brytania)... Czytaj całość »